#zegarek - najczęściej promowane marki na Instagramie

Social media to jeden z najskuteczniejszych kanałów, dzięki którym można dotrzeć do potencjalnych klientów. Nic dziwnego, że tak wiele firm decyduje się na ten rodzaj promocji w internecie. Wielu przedsiębiorców skupia się na prowadzeniu profili na Facebooku, zapominając o innym istotnym serwisie społecznościowym. Instagram to miejsce przyjazne i niezwykle efektywne dla kogoś prowadzącego swój biznes. Warto o nim pamiętać, ponieważ stanowi jeden z filarów skutecznej reklamy marki. Strategię taką przyjęło wiele firm zegarkowych. Sprawdzamy, które z nich są najchętniej promowane na Instagramie!

Instagram - dlaczego tak ważny?

Mimo że Facebook wciąż pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym, to właśnie Instagram pozwala na osiągnięcie najlepszego ruchu organicznego. To skuteczne narzędzie promocji dla wielu firm. Mogą one nie tylko prowadzić własne profile, ale także nawiązać współpracę z influencerami. Na taki krok zdecydowało się sporo producentów zegarków. Na bardzo wielu profilach można zobaczyć zdjęcia przedstawiające właśnie czasomierze wykorzystywane w różnych stylizacjach. Opatrzone właściwymi hashtagami i oznaczeniami, będą odsyłać do profilu marki. Trzeba zaznaczyć, że instagramowe środowisko bardzo chętnie wzajemnie się inspiruje, dlatego gdy obserwatorzy danego blogera zobaczą u niego zegarek danej marki, jest spore prawdopodobieństwo, że oni także zdecydują się na ten produkt.

Zegarki najchętniej promowane na Instagramie

Najpopularniejsze #zegarki

Instagram jest pełen zdjęć promujących ubrania, buty i inne akcesoria. Nic dziwnego, kupujemy oczami, dlatego atrakcyjne zdjęcie szybciej skłoni nas do zakupu. Zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o promocję w social mediach, są zegarki Daniel Wellington. Instagram jest pełen postów promujących czasomierze tej marki. Producent oferuje do tego atrakcyjne zniżki. Wielu blogerów i trendsetterów chętnie pokazuje się w stylizacjach wykorzystujących te produkty. Nic dziwnego, doskonale pasują właściwie na każdą okazję.

Daniel Wellington to jedna z najpopularniejszych marek promowanych na Instagramie

Marką, którą także można spotkać na wielu profilach, jest Fossil. Zestawiany z innymi elementami garderoby, prezentuje się bardzo elegancko, co na pewno zachęca do zakupu wielu użytkowników. Podobną strategię przyjął także producent zegarków Thom Olson, chętnie pokazywany przez influencerów.

Proste i eleganckie czasomierze cieszą się największą popularnością wśród użytkowników Instagrama. Jeśli chodzi o modele wyróżniające się na tle pozostałych, warto wspomnieć zegarek damski ICE Watch ICE.016296. Jego wyjątkowy design i zdobienie tarczy sprawiają, że influencerzy chętnie po niego sięgają.

Zegarki popularne na instagramie

Jak widać, warto postawić na promocję na Instagramie poszczególnych modeli lub całych linii zegarków. Social media pozwalają na dotarcie do sporej grupy potencjalnych klientów. Inspirowani przez swoich ulubionych influencerów, chętnie sięgają po reklamowane przez nich produkty. Instagramowe kampanie Daniela Wellingtona, Fossila i wielu innych producentów temu dowodzą. Zegarki stają się coraz częściej obowiązkowym elementem stylizacji, dlatego warto skorzystać z tego trendu i postawić na ich skuteczną promocję!