Zegarkowy savoir vivre - jak dobrać zegarek do okazji?

Znaczenie zegarka w życiu człowieka

Współcześnie rolę czasomierza pełni wiele innych urządzeń, które nas wszędzie otaczają poprzez co posiadanie zegarka nabiera bardziej estetycznego znaczenia. W przypadku zegarków męskich jest to główny element biżuterii, uzupełniającej całą stylizację na różne wyjścia. Rozróżnić możemy kilka typowych okazji, przy których dobór odpowiedniego zegarka do stroju będzie znaczącym wyborem. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na znaczenie dobrej jakości czasomierza, ponieważ często taki właśnie szczegół ma wpływ na postrzeganie nas jako osoby porządnej lub godnej zaufania. Równie istotną rolę pełni cały design, użyte barwy oraz wielkość zegarka, które razem decydują o klimacie do którego należy produkt. Najważniejszą sprawą jest jednak posiadanie co najmniej dwóch zegarków, aby mieć swobodę doboru ich do stroju.

Zegarek do stroju formalnego

W przypadku oficjalnych wydarzeń, takich jak bankiety, spotkania biznesowe, śluby lub uroczystości trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego ubrania jak i eleganckich dodatków. Warto kierować się zasadą, iż im mniej tym lepiej a najlepszy efekt osiągniemy poprzez doskonałe dopasowanie wszystkich części. Decydując się aktualnie na kupno zegarka, warto zainwestować w sprawdzony produkt, który przyda się na nadchodzące okazje.

Do formalnych stylizacji nosimy czasomierze nazywane klasycznymi, ponieważ ich forma powinna być jak najbardziej prosta, bez żadnych dodatkowych funkcji i umożliwiająca czytelne sprawdzanie czasu. Ze strony technicznej, trzeba uważać na grubość tarczy, gdyż zegarek powinien bezproblemowo i dyskretnie schować się pod mankietem koszuli. Kolor paska najlepiej dopasować do koloru butów i paska do spodni, jednak nie jest to przymusowe. Lepiej zwrócić większą uwagę na wybór między srebrną bransoletą a skórzanym paskiem do zegarka, ponieważ obie możliwości są odpowiednio szykowne.

Zegarek Męski Skagen SKW6234

Zegarek casualowy

Codzienny styl pozwala na manewrowanie między różnymi modelami, zaczynając od eleganckich ale nieco luźniejszych aż po takie ze sportowymi wstawkami. Trzeba przy tym pamiętać, że casualowe zegarki mają trochę większy rozmiar i grubszą tarczę. Jeśli chodzi o rodzaj bransolety lub paska, to mamy tutaj pełną swobodę. Równie dobrze mogą wyglądać zdobne metalowe bransolety z jasną tarczą, jak również skórzane paski w połączeniu z funkcjonalnym cyferblatem. Nowoczesne pomysły obfitują w połączenie kolorów z intrygującymi fakturami, dzięki czemu odważni koneserzy mogą sobie pozwolić na krzykliwy zegarek zwracający uwagę. Najlepszym rozwiązaniem jednak, jest stonowany oraz uniwersalny produkt, który będzie pasował do jak największej liczby stylizacji na każdą okazję.

Sportowe oblicze czasomierzy

Najważniejszym pytaniem, którym musisz się kierować przy doborze zegarka tego typu, jest pytanie o rodzaj wykonywanego sportu. To czy potrzebujesz dodatkowo umacnianych części odpornych na uszkodzenia, czy odpowiedniej wodoodporności decyduje o określeniu modelu. W przypadku wykonywania sportów wodnych, takich jak choćby nurkowanie mamy do dyspozycji zegarki wodoodporne do różnych głębokości - od 50 m, aż do nawet 1000 m lub więcej. Jeśli stawiasz na sporty bardziej lądowe, choćby biegi w różnych formach to warto zwrócić uwagę na modele z funkcją stopera. Pozwalają na doskonałą dokładność. Współczesne zegarki dzięki dużej ilości rozmaitych funkcji i dodatków, ułatwiają nawet korzystanie z nich w nocy poprzez stosowanie fluorescencyjnych farb na niektórych elementach. Stosowanie stali szlachetnej gwarantuje wysoką wytrzymałość na wszystkie uszkodzenia mechaniczne, mogące powstać w przypadku sportów ekstremalnych. Silikonowe opaski za to są głównym wyborem w zegarkach przeznaczonych do kontaktu z wodą.

Casio G-shock