Chmura tagów

Casio Mud Master - Nowość BASELWORLD 2015

21
Casio Mud Master - Nowość BASELWORLD 2015

W dniach 19 – 26 marca oczy wszystkich sympatyków zegarków zwrócone są na Bazylee. W szwajcarskim mieście każdego roku odbywa się „Baselworld” – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży zegarkowej. W każdej edycji udział biorą przedstawiciele najznamienitszych marek i dumnie prezentują efekty swoich działań. Prezentowane czasomierze to nierzadko dzieła sztuki stworzone przez wieloosobowe zespoły wybitnych zegarmistrzów. Większość pasjonatów postrzega „Baselworld” jako królestwo zegarków, które pod względem luksusu, innowacyjności i precyzji wyprzedzają naszą epokę. W tegorocznej edycji jedną z najgłośniejszych premier zapowiedziało Casio.

Podczas „Baselworld 2015” odbędzie się oficjalna premiera modelu „GWG-1000-1A Master Collection MUD” z kolekcji G-SHOCK. Długo oczekiwany czasomierz dołączy do rodziny najbardziej wytrzymałych i funkcjonalnych zegarków jakie stworzyła ludzkość. Ponadto innowacyjny model będzie łączył w sobie dotychczasowe osiągnięcia japońskich konstruktorów. Casio stworzyło produkt wręcz idealny, a do tego w przystępnej cenie. Najnowszy G-SHOCK ma być jeszcze bardziej spektakularny niż modele „GW-A1100” dedykowany pilotom i „GWN-1000” przeznaczony dla sympatyków sportów wodnych.

Model „GWG-1000-1A” podobnie jak i inne zegarki Casio zaliczające się do serii G-SHOCK z powodzeniem przetrwa upadek z najwyższego piętra wieżowca na beton. Jednak zegarek oprócz systemu antywstrząsowego jest również odporny na błoto. Założeniem specjalistów pracujących na sukces japońskiego przedsiębiorstwa było stworzenie zegarka, który nie zawiedzie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Najnowszy G-SHOCK został zaprojektowany z myślą o ludziach przemierzających pustynie oraz tereny błotniste. Opracowanie obudowy zegarka wymagało przemyślanej koncepcji i ciężkiej pracy popartej wieloma testami. W efekcie udało się skonstruować obudowę, która zapobiega wnikaniu błota do wnętrza czasomierza po wciśnięciu któregokolwiek z przycisków odpowiedzialnych za funkcję.

Władze marki Casio uznały, że zegarek wzorowo sprawujący się w niezwykle trudnych warunkach oprócz innowacyjnej obudowy musi charakteryzować się także ponadprzeciętną funkcjonalnością. Zatem czasomierz pracuje w oparciu o kwarcowy mechanizm „Tough Solar”, który został wyposażony w system „Global Radio Controlled”. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia perfekcyjną synchronizację czasu osiąganą przy pomocy fal radiowych. Użytkownik nie musi obawiać się o wyczerpanie baterii, ponieważ mechanizm do poprawnej pracy wykorzystuje nowoczesną technologię „Solar Powered”. Zatem jest on zasilany energią słoneczną. Pełne naładowanie zegarka zapewnia nieprzerwaną pracę przez czas oscylujący w granicach 23. miesięcy. Ponadto zegarek jest wyposażony w funkcję oszczędności energii polegającą na samoczynnym wyłączeniu się wyświetlacza w ciemnych pomieszczeniach.

Casio Mud Master

Model „GWG-1000-1A” posiada zestaw standardowych funkcji, w które są wyposażone niemal wszystkie zegarki z serii G-SHOCK, czyli pięć niezależnych alarmów, datownik z automatycznym kalendarzem w formacie 12. i 24. godzinnym, stoper, wodoszczelność wynoszącą 200 metrów i podświetlenie LED. Jednak twórcy czasomierza uznali, że to zbyt uboga funkcjonalność, która może nie spełnić oczekiwań użytkownika. Postanowiono zatem, że najnowszy produkt japońskiego przedsiębiorstwa musi być urządzeniem, które nie tylko odpowiada za poprawne wskazania aktualnego czasu, ale także przedmiotem ułatwiającym działania w niecodziennych warunkach. Z tego powodu zegarek został wyposażony w funkcję czasu światowego dla 29 stref . Ponadto posiada timer, kompas, barometr wskazujący ciśnienie atmosferyczne o zakresie pomiarowym 260 hPa do 1100 hPa, wysokościomierz cechujący się skalą od -700 do 10000 metrów oraz termometr dokonujący pomiarów temperatury w przedziale od -10°C do 60°C.

Zegarek został zachowany w ciemnej kolorystyce. Na matową tarczę zostały naniesione białe indeksy, dzięki czemu ogrom funkcji nie wpłynął w negatywny sposób na jej przejrzystość. Dodatkowo wskazówki i niektóre elementy widniejące na tarczy są luminescencyjne. Rozmiar koperty wynosi 59,5 na 56,1 milimetra. Natomiast wysokość 18 milimetrów. Koperta jest mocowana na pasku wykonanym z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cała konstrukcja waży około 100 gram.

G-SHOCK „GWG-1000-1A Master Collection MUD” jest z pewnością spektakularnym urządzeniem wielofunkcyjnym, a przy tym charakteryzującym się rewelacyjną wytrzymałością. Zdecydowanie można pokusić się o stwierdzenie, że podczas tegorocznej edycji „Baselworld” wzbudzi olbrzymie zainteresowanie. Wprowadzenie tak nowoczesnego zegarka do sprzedaży to poważne wyzwanie dla szwajcarskich i niemieckich manufaktur. Obecnie zdecydowana większość miłośników zegarmistrzostwa z niecierpliwością czeka na premierę innowacyjnego czasomierza. Istnieją bardzo duże szanse, że najnowszy G-SHOCK nie tylko przez długie lata będzie gościł na wielu nadgarstkach, ale także górował nad konkurencyjnymi produktami pod względem wytrzymałości, funkcjonalności i przede wszystkim niezawodności. 

Komentarze do wpisu (21)

28 lutego 2016

Naprawdę świetny zegarek, cena co prawda dalej powalająca ale design oraz ilość funkcji jest imponująca! Każdy raczej znajdzie wszystko czego może potrzebować przy zachowaniu pełnej funkcjonalności serii G-SHOCK. Tutaj brawa dla japońskich konstruktorów! Dalej zegarek można używać w wymagających warunkach.. Woda, błoto, można go katować, upuszczać z wysokości na beton chociaż nie każdy będzie miał odwagę tego spróbować... Do pełni ideału brakuje mi jeszcze podświetlanych wyświetlaczy. W nocy widać tylko wszystkie wskazówki oraz znaczniki godzin, wyświetlacze są niestety niewidoczne. Z ciekawostek muszę dodać, że i tym razem nie obyło się bez chińskich podróbek tego właśnie modelu (a niedawno brali się tylko za podrabianie jedynie "najniższych" modeli G-Shock). Niestety spotkałem się już z podobną wersją sprzedawaną na popularnym polskim serwisem aukcyjnym. Jednak wydaje mi się, że prawie każdy pozna różnicę...

28 lutego 2016

Człowiek czytając takie artykuły z każdym słowem ma coraz większy uśmiech na twarzy. Bo będąc dziadkiem i nie mając już siły na przygody i podróże tego typu zegarek można przekazać wnuczkowi i opowiedzieć o jego historii. Dzięki Luxtime za marzenia i informacje o nich.

29 lutego 2016

Model GWG-1000-1A to przede wszystkim bardzo wysoka jakość i świetny, odświeżony design. Tak jak pisał kolega powyżej, zegareczek jest niezawodny w każdej sytuacji i niemal niezniszczalny. Starszy braciak kultowych już zegarków serii G-SHOCK naprawdę daje radę. Doskonale dopasowuje się do ręki. Dla naprawdę zainteresowanych oraz zagłębionych w temacie komentarze są zbędne, go po prostu trzeba przetestować na własnym nadgarstku! :)

1 marca 2016

Model tego zegarka jest wykonany z wielką precyzją. Zegarek jest odpowiedni do każdej sytuacji i nawet dla ludzi, którzy lubią podróże i survival będzie doskonały. Ma bardzo dużo funkcji,których nie mają inne modele. Doskonale wygląda ze wszystkimi ubraniami i nadaje się na każdą okazję :)

1 marca 2016

G-SHOCK - BUDZI EMOCJE!

1 marca 2016

Życie to nie bajka, to twarda walka. Ten zegarek krzyczy tym hasłem do mnie od momentu, gdy go zobaczyła. Krzyczy męskością, genialnym wykonaniem, parametrami dającymi możliwość skoku na bungee. Jeśli ja tego nie przetrwam, to on to zrobi za mnie.

2 marca 2016

Przymierzałem ostatnio, świetnie dolega do dłoni. Generalnie sam zegarek jest super, jakościowo na dobrym poziomie i dopracowany w szczegółach :) Pasek imo trochę za sztywny ale dla Kogoś to może być zaleta ;) . Szybkość odczytów czujników OK, zresztą tak samo jak w Romku i nie powinno w sumie to dziwić. Zaskoczony na plus jestem podświetleniem, dioda to prawie taka mała latareczka. Super wygląda żółtek na czarnym pasku. Idealny do żądnych przygód survivalowców.

2 marca 2016

Kiedy myślę "sportowy zegarek" – Casio i jego G Shock to jedna z najlepszych przychodzących mi do głowy marek. Jego oryginalność to między innymi wielofunkcyjność i innowacyjność. Nie brakuje mu klasy i genialnego wykonania zachęcającego do bliższego poznania. Odporność na warunki pogodowe - czy to słońce czy deszcz, ręcę na dotyk aury gotowe. Niesamowita przejrzystość oraz prezycja, każdy kupujący zadowolenie uzyska. Czas stref świata został uwzględniony – ten zegarek nie może zostać niedoceniony. G Shock robi wrażenie, G Shock zawsze w dobrej do jakości cenie, G Shock dla młodszego i starszego, G Shock nie tylko dla sportowca – idealny dla każdego. Materiał najwyższej jakości został tu zastosowany, G Shock nie prędko zostanie pokonany. Barometr co ciśnienie wskaże, a i kompas co kierunek pokaże. Nie brakuję termometru, timera czy podświetlenia - ten zegarek niejednego życia odmienia. Polecam G Shock dla każdego – ja mam swój i nie mogę żyć bez niego !

2 marca 2016

Zegarek G-SHOCK jest genialny. Precyzja jego wykonania budzi ogromny zachwyt. Przeznaczony jest do każdej sytuacji, dla każdego kto uwielbia survival, przygody i życie pełne emocji. Osobiście posiadam zegarek G-SHOCK i jestem z niego bardzo zadowolony, a i znajomi sa zachwyceni. Według mnie G-SHOCK to najlepiej wykonany zagarek dla lubiących wyzwania. Bardzo polecam.

2 marca 2016

Jak zegarek - to elegancja... ale jest mały wyjątek. G-Shock. Ten model to książę Harry wśród rodziny Królewskiej zegarków, gotowy na wszystko komandos, który zniesie błoto, deszcz, upadki i inne przeciwności po których nawet z najpiękniejszego rolex zostałyby okruchy.

4 marca 2016

Każda marka ma swojego flagowca, każdy flagowiec ma w swojej kategorii najmocniejszy produkt. Model "GWG-1000-1A Master Collection MUD” jest dla mnie najlepszym produktem spod serii G-SHOCK. Zegarek łączący w sobie wszystko Bear Grylls mógłby z tym zegarkiem wchodzić w każdy teren. Cudo! Jak uda mi się uzbierać na tę cudeńko to kupuje!

4 marca 2016

Zegarek jest niesamowity. Sama firma Casio przypomina mi mój pierwszy zegarek, który dostałem w wieku 8 lat. Przypomina mnóstwo wycieczek, kilka lat pływania w basenie, kiedy to zegarek zawsze mi towarzyszył. Niesamowite, jak mocno to wpisało się w moją pamięć. Niesamowita jest moc umysłu, która wciąż jest dla człowieka owiana tajemnicą. Sam zegarek robi wrażenie, jest męski, masywny. Muszę rozważyć czy go nie kupię, by wspomnienia były ze mną na codzień.

4 marca 2016

Patrząc na ten zegarek, przypominam sobie moje dziecięce lata. Dzieje się tak, ponieważ zegarek Casio był moim pierwszym zegarkiem. Pamiętam tę dumę, kiedy nosiłem na swoim nadgarstku lekko za duży zegarek. Przypominam też sobie o setkach basenów, jakie przepłynąłem z tym zegarkiem, mnóstwo wycieczek, wiele niezapomnianych chwil. Aż trudno uwierzyć, że tyle wspomnień wywołał jeden zegarek. Fascynująca jest ta potęga umysłu każdego z nas. Zastanawiam się nad kupnem tego zegarka, bym codziennie mógł wspominać te niezapomniane chwile, bo jeśli jest taka możliwość, to dlaczego z niej nie skorzystać?

5 marca 2016

Dzisiaj mówią na nas , którzy nosimy zegarki: ,,a po co Ci to, a czy nie uwiera Ci to na ręce? Przecież masz komórkę!". Każdy w biegu przypatruje się elektronicznemu zegarkowi w smartfonie, czy nawet wyczekując chwili następnego przystanka przypatruje się w kasownik umieszczony a autobusie, który dennie miele mijające minuty. Ja natomiast jestem dumny z tego, że mogę prezentować niezależną markę na nadgarstku; niezależną w tym znaczeniu, że Casio ciągle prezentuje mody, które są cenione i chwalone przez ludzi z całego świata. Sam ruch ręki, ustawienie nadgarstka ku twarzy i wpatrzenie się w swojego czasomierza jest niczym rytuałem, gdzie zegarek i Ty tworzycie pewną łączność. To jest styl, to jest klasa i to jest Twoje postrzeganie czasu. Nic więc dziwnego, że Casio ciągle pragnie przypodobać się pod człowieka XXI wieku. Po tym artykule wypełnia to zadanie bardzo dobrze. ;)

5 marca 2016

Omawiany G-SHOCK wygląda naprawdę twardo i ostro. Powiedziałbym, że czuć w nim siłę i można na nim polegać. Dam sobie rękę uciąć, że jest to najlepszy zegarek dla facetów, lubiących klimaty survivalu i rywalizacji.

5 marca 2016

Casio G-Schock to kawał historii. Mam wrażenie,że to model nieśmiertelny i dla ludzi, których maksyma to - "Sky is the limit"

5 marca 2016

Powiedzieć, że jestem starszym panem to wielkie jak Mur Chiński nadużycie. Ale co najmniej bliskie prawdy będzie stwierdzenie, że jestem statecznym mężem swojej Żony i ojcem, któremu z każdym dniem bliżej niż dalej do kryzysu wieku średniego. A czymże on jest, ten wiek średni i kryzys co to zdaje się być jego nieodzownym przymiotem? Pytanie biorę na siebie i biegnę z odpowiedzią. Otóż kryzys wieku średniego to nic innego jak powtórka togo co już przeżywaliśmy. Okres dojrzewania od nowa, ale zamiast pryszczy ma się, w lepszym wypadku, siwy a w gorszym łysy – za przeproszeniem – łeb! No i masę niekoniecznie dla statecznego pana właściwych pomysłów przy jednoczesnym zaniku przejawów zdrowego rozsądku. Oczywiście każdy przeżywa to indywidualnie – powiedzmy, że jeden idzie na całego driftując ostro po bandzie a drugi trochę mniej w efekcie końcowym swoich poczynań traci w oczach najbliższego otoczenia. No ale to już dyskusja na oddzielny panel. Powyższa dygresyjka poczyniona została przeze mnie nie bez przyczyny bo w jakimś stopniu tłumaczy czemu taki gość jak ja sięga po środek wyrazu, który niekoniecznie odpowiada jego pozycji i liczbom zawartym w peselu. Okres dojrzewania mam za sobą od prawie 20 lat i wiele rzeczy dziś widzę inaczej. Pewnym sprawom już nie poświęcam tyle uwagi, inne dziś wydają mi się wręcz nieatrakcyjne. Jak choćby hip – hop, który kiedyś był dla mnie i mojego kumpla z zespołu całym niemalże życiem. Jedno pozostaje niezmienne dla mnie wczoraj, dla mnie dziś i zapewne dla mnie jutro. Miłość do zegarków. Ręce rozkładam szeroko i w miłosnym uścisku obejmuję zarówno eleganckie garniturowce, divery w bondowskim stylu i niezniszczalne G – shock’i. I właśnie jednemu z przedstawicieli rodziny DZISZOKÓW postanowiłem poświęcić poniższy tekst jednocześnie oddając w stylu i formie hołd dwóm okresom swojego życia. Temu co już dawno minął i temu, który dopiero co mnie czeka. Raz, dwa, trzy, próba mikrofonu G - shock rozwala konkurencję bez pardonu To nie reklama jakiegoś tam made in ze złomu To jest Mud Master, sikor najprzedniejszego fasonu Multifunkcyjny jak scyzoryk MacGayver'a Cudo techniki żadna era mohera Pomiar wysokości masz w nim człowieku I wiesz, że nie w dolinie a na dolinę patrzysz już z wierchu A jak nie w góry to dawaj do lasu na grzyby Jest kompas więc jak się zgubisz to tylko na niby Po zmroku bez szoku - na pokładzie jest iluminator Oddzieli ciemność od nocy jak od godziny minuty separator Zamawianie budzenia! A na co to komu? 5 alarmów zrobi wyrwę w twym śnie bez użycia łomu Ej, może trochę za ostro - ustaw funkcję drzemki Ze snu na jawę przejście obejdzie się bez męki Kochane kłopoty? Jeśli nie wcale to tylko w serialu w telewizji W G - shock'u auto kalendarz wszytko ustawi bez pobrania prowizji Teraz coś dla sportu, zmierz się na setkę, użyj stopera 10 razy wolniej od Bolt'a? Nie przejmuj się, zresetuj pomiar do zera Klik klik wyprawy w menu kolejny wątek Czas światowy, jeśli dziś jesteś w kraju a zagranicą w piątek No i termometr! Do czego służy? Nie będę tłumaczył bo wszak jesteś już duży Raz, dwa, trzy, kto ma uszy niech nastawi się na odbiór G - shock Mud Master konkurencję rozciera w drobny wiór Woda, błoto, upadek z wieżowca na sam dół Nie ma siły co by go złamała w pół Więc z kim jeśli nie z nim, choćby dookoła świata i na bucie Tak wolę niż bez niego z klimą w aucie Powoli a nie nurtem z rwącym potokiem Zawsze na czas bo ten mierzony G - shock'iem Nie ucieka jak piasek przez palce Więc w podróży daję radę jak Rocky dawał w walce I tak miasto za miastem, z wschodu na zachód Trwać będzie dookoła świata pochód Z Mud Masterem krok w krok Nie dorówna nam nawet Phileas Fogg!

6 marca 2016

Prawdziwy zegarek dla prawdziwych twardzieli. Jeśli przeżywać przygody to tylko z nim. Tak wytrzymały zegarek z pewnością z niejedną niesamowitą sytuacją się zmierzy, a dzięki temu na starość będziemy mogli go przekazać dalej wraz ze wszystkimi fascynującymi opowieściami. Ten zegarek nie odmierza tylko czasu, ale także marzenia i zrealizowane cele.

6 marca 2016

Jeżeli możliwe byłoby porównanie zegarka do broni to model „GWG-1000-1A” jest jedną z najlepszych jeśli nie najlepszą bronią. Żadne ciężkie warunki mu nie straszne, przeżyje wszystko, może nawet więcej niż osoba która ma przyjemność użytkowania tego cudeńka. Wyjazd nad wodę to jak zmywanie naczyń, uderzenie w beton to jak buziak pięknej panny. Cuda się jednak zdarzają, parę miesięcy całkowitych ciemności może tylko coś zdziałać. Więc jeśli ten czasomierz jest na twej ręce możesz śmiało poddać się wielu trudom zarówno dnia powszedniego jak i nietuzinkowym zadaniom. Z tym Casio zawsze jesteś jak James Bond.

23 stycznia 2017

Fajny, super Mam pytanko czy jest dostępny na branzolecie , bo taki by mnie interesował ")

31 maja 2017

Mam go od 2 tygodni. Powiem tak jak przedmówcy - jest genialny!

Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Casio Mud Master - Nowość BASELWORLD 2015
Jaki zegarek do biegania?

Monitorowanie osiągów podczas biegania to istotna kwestia dla każdego miłośnika joggingu. Żeby robić to skutecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - zegarek lub smartwatch, który będzie mierzył wyniki. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru czasomierza do biegania.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl