Casio Mud Master - Nowość BASELWORLD 2015

W dniach 19 – 26 marca oczy wszystkich sympatyków zegarków zwrócone są na Bazylee. W szwajcarskim mieście każdego roku odbywa się „Baselworld” – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży zegarkowej. W każdej edycji udział biorą przedstawiciele najznamienitszych marek i dumnie prezentują efekty swoich działań. Prezentowane czasomierze to nierzadko dzieła sztuki stworzone przez wieloosobowe zespoły wybitnych zegarmistrzów. Większość pasjonatów postrzega „Baselworld” jako królestwo zegarków, które pod względem luksusu, innowacyjności i precyzji wyprzedzają naszą epokę. W tegorocznej edycji jedną z najgłośniejszych premier zapowiedziało Casio.

Podczas „Baselworld 2015” odbędzie się oficjalna premiera modelu „GWG-1000-1A Master Collection MUD” z kolekcji G-SHOCK. Długo oczekiwany czasomierz dołączy do rodziny najbardziej wytrzymałych i funkcjonalnych zegarków jakie stworzyła ludzkość. Ponadto innowacyjny model będzie łączył w sobie dotychczasowe osiągnięcia japońskich konstruktorów. Casio stworzyło produkt wręcz idealny, a do tego w przystępnej cenie. Najnowszy G-SHOCK ma być jeszcze bardziej spektakularny niż modele „GW-A1100” dedykowany pilotom i „GWN-1000” przeznaczony dla sympatyków sportów wodnych.

Model „GWG-1000-1A” podobnie jak i inne zegarki Casio zaliczające się do serii G-SHOCK z powodzeniem przetrwa upadek z najwyższego piętra wieżowca na beton. Jednak zegarek oprócz systemu antywstrząsowego jest również odporny na błoto. Założeniem specjalistów pracujących na sukces japońskiego przedsiębiorstwa było stworzenie zegarka, który nie zawiedzie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Najnowszy G-SHOCK został zaprojektowany z myślą o ludziach przemierzających pustynie oraz tereny błotniste. Opracowanie obudowy zegarka wymagało przemyślanej koncepcji i ciężkiej pracy popartej wieloma testami. W efekcie udało się skonstruować obudowę, która zapobiega wnikaniu błota do wnętrza czasomierza po wciśnięciu któregokolwiek z przycisków odpowiedzialnych za funkcję.

Władze marki Casio uznały, że zegarek wzorowo sprawujący się w niezwykle trudnych warunkach oprócz innowacyjnej obudowy musi charakteryzować się także ponadprzeciętną funkcjonalnością. Zatem czasomierz pracuje w oparciu o kwarcowy mechanizm „Tough Solar”, który został wyposażony w system „Global Radio Controlled”. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia perfekcyjną synchronizację czasu osiąganą przy pomocy fal radiowych. Użytkownik nie musi obawiać się o wyczerpanie baterii, ponieważ mechanizm do poprawnej pracy wykorzystuje nowoczesną technologię „Solar Powered”. Zatem jest on zasilany energią słoneczną. Pełne naładowanie zegarka zapewnia nieprzerwaną pracę przez czas oscylujący w granicach 23. miesięcy. Ponadto zegarek jest wyposażony w funkcję oszczędności energii polegającą na samoczynnym wyłączeniu się wyświetlacza w ciemnych pomieszczeniach.

Casio Mud Master

Model „GWG-1000-1A” posiada zestaw standardowych funkcji, w które są wyposażone niemal wszystkie zegarki z serii G-SHOCK, czyli pięć niezależnych alarmów, datownik z automatycznym kalendarzem w formacie 12. i 24. godzinnym, stoper, wodoszczelność wynoszącą 200 metrów i podświetlenie LED. Jednak twórcy czasomierza uznali, że to zbyt uboga funkcjonalność, która może nie spełnić oczekiwań użytkownika. Postanowiono zatem, że najnowszy produkt japońskiego przedsiębiorstwa musi być urządzeniem, które nie tylko odpowiada za poprawne wskazania aktualnego czasu, ale także przedmiotem ułatwiającym działania w niecodziennych warunkach. Z tego powodu zegarek został wyposażony w funkcję czasu światowego dla 29 stref . Ponadto posiada timer, kompas, barometr wskazujący ciśnienie atmosferyczne o zakresie pomiarowym 260 hPa do 1100 hPa, wysokościomierz cechujący się skalą od -700 do 10000 metrów oraz termometr dokonujący pomiarów temperatury w przedziale od -10°C do 60°C.

Zegarek został zachowany w ciemnej kolorystyce. Na matową tarczę zostały naniesione białe indeksy, dzięki czemu ogrom funkcji nie wpłynął w negatywny sposób na jej przejrzystość. Dodatkowo wskazówki i niektóre elementy widniejące na tarczy są luminescencyjne. Rozmiar koperty wynosi 59,5 na 56,1 milimetra. Natomiast wysokość 18 milimetrów. Koperta jest mocowana na pasku wykonanym z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cała konstrukcja waży około 100 gram.

G-SHOCK „GWG-1000-1A Master Collection MUD” jest z pewnością spektakularnym urządzeniem wielofunkcyjnym, a przy tym charakteryzującym się rewelacyjną wytrzymałością. Zdecydowanie można pokusić się o stwierdzenie, że podczas tegorocznej edycji „Baselworld” wzbudzi olbrzymie zainteresowanie. Wprowadzenie tak nowoczesnego zegarka do sprzedaży to poważne wyzwanie dla szwajcarskich i niemieckich manufaktur. Obecnie zdecydowana większość miłośników zegarmistrzostwa z niecierpliwością czeka na premierę innowacyjnego czasomierza. Istnieją bardzo duże szanse, że najnowszy G-SHOCK nie tylko przez długie lata będzie gościł na wielu nadgarstkach, ale także górował nad konkurencyjnymi produktami pod względem wytrzymałości, funkcjonalności i przede wszystkim niezawodności.