Historia zegarków Michael Kors

Michael Kors urodził się 9 sierpnia 1959 roku w Long Island w Nowym Jorku. Projektant najpierw nazywał się Karl Anderson Jr. Jednak kiedy miał pięć lat jego matka Joan Hamburg będąca zawodową modelką rozwiodła się z jego ojcem Karlem Andersonem Sr. Kiedy para się rozstała, dzieckiem zaopiekowała się matka. Po krótkim czasie ponownie wyszła za mąż za Billa Korsa. Swojemu dziecku nadała nazwisko nowego męża. Jednak, żeby w całości odciąć się od przeszłości, zaproponowała mu, aby zmienił także swoje imię. Karl przystał na sugestie matki i przyjął imię Michael. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że będzie to jedno z najpopularniejszych nazwisk w świecie mody.

Kors dorastał w Merrick w Nowym Jorku. Ukończył John F. Kennedy High School w Bellmore. Niemal od dzieciństwa pasjonował się modą. Jego matka twierdzi, że to przez fakt, iż była modelką. Michael Kors zaczynał jak większość projektantów w Stanach Zjednoczonych. Projektował i szył ubrania, a następnie sprzedawał je w piwnicy rodzinnego domu. Piwnica została nazwana Iron Butterfly. Następnie w 1977 roku Michael Kors rozpoczął studia w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Jednak został wyrzucony zaledwie po dziewięciu miesiącach. Sytuacja zmusiła go do podjęcia pracy w sklepie odzieżowym Bergdorf Goodman. Niewielka przestrzeń, jaką dysponował projektant na wystawę swoich ubrań wystarczyła, aby dostrzegł go Swit Mello będący dyrektorem mody Bergdorf Goodman. Ikona mody zaproponowała Korsowi własną kolekcję. Młody projektant skorzystał z tego wyróżnienia i potraktował je jak szansę, którą również wykorzystał.

Pierwsze kłopoty w karierze Michaela Korsa datuje się na 1993 rok, kiedy jego firma przestała przynosić zyski. Projektant powrócił do wielkiego świata mody dopiero w 1997 roku z oszałamiającymi propozycjami dla kobiet. Projektował dla francuskiego domu mody Celine. Pasmo sukcesów sprawiło, że w 2003 roku postanowił otworzyć własną firmę, która nie tylko będzie zajmowała się projektowaniem i sprzedażą odzieży, ale także innych gadżetów jak okulary i zegarki.

Produkty oferowane przez Michaela Korsa spotkały się z dobrym przyjęciem najpopularniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Jego odzież nosiły piosenkarki takie jak Jennifer Lopez, Alicia Keys, aktorka Catherine Zeta-Jones, a nawet żona prezydenta Stanów Zjednoczonych Michelle Obama. Inni projektanci mogli tylko pomarzyć, aby tak znane osoby doceniły ich twórczość. Michael Kors przez swój odważny, ale subtelny styl stał się wyjątkową personą na całym świecie.

Kolejne lata były dla projektanta bardzo owocne. Powstały kolekcje butów, okularów i zegarków. Obecnie Michael Kors jest miliarderem, który każdego roku otrzymuje najważniejsze wyróżnienia w branży modowej. Prawdziwą furorę wywołały linie zegarków dedykowane kobietom. Czasomierze wyróżniają się swoim wyglądem. Przeglądając kolekcję Korsa można dobrać zegarek niemal do każdego stroju. Wiele zegarków charakteryzuje się unikalnym stylem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej kobiety. Jednak nie można zapominać także o liniach męskich. Zachowane w zimnej kolorystyce zegarki dodadzą charyzmy dosłownie każdemu.

Michael Kors doskonale wiedział, że zegarek jest przedmiotem pożądania zdecydowanej większości ludzi na świecie. Z tego powodu zadbał także o inne szczegóły, które wyróżniają jego czasomierze. Oprócz niebanalnego wyglądu należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Wiele zegarków sygnowanych nazwiskiem Korsa jest wyposażonych w chronograf, obrotowy pierścień czy tachometr. Zegarki Michael Kors cechują się dobrą jakością. Tarczę zazwyczaj chroni odporne na zarysowania mineralne szkło. Koperty i bransolety są wykonane ze stali i pokryte warstwą ochronną, która przez długi czas zapewnia zegarkowi elegancki wygląd. Ponadto zegarki od Michaela Korsa są napędzane precyzyjnymi mechanizmami zasilanymi baterią, co przekłada się na niezawodność i pozwala zaoszczędzić na zakupie rotomatu, który w tym przypadku jest niepotrzebny. W sytuacjach, gdy właściciel nie będzie użytkował zegarka nawet przez dłuższy okres to może mieć pewność, że ten nie stanie. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło zaoszczędzić na kosztach produkcji a tym samym na cenie. Zegarki oferowane przez projektanta są w bardzo przyzwoitych cenach. Ponadto Michael Kors jest inicjatorem akcji społecznej Watch Hunger Stop mającej na celu zwalczanie głosu na świecie. Jeśli potencjalny klient zdecyduje się na zakup zegarka z linii opatrzonej nazwą akcji, to wesprze potrzebujących kwotą kilkudziesięciu dolarów.

Produkty wysokiej jakości, które można nabyć niemal w każdym zakątku świata i angażowanie się w akcje charytatywne sprawiły, że projektant uchodzi nie tylko za ikonę w świecie mody, ale także osobę, która chce zmienić świat na lepsze. Z tego powodu został wielokrotnie doceniony i nagrodzony. Do największych wyróżnień można zaliczyć to, że figuruje na wielu listach 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie oraz na liście 100 najbardziej wpływowych nowojorczyków.