Nowy limitowany model Doxa Trofeo T-Master

Od momentu założenia marki Doxa w 1889 roku w Le Locle, centrum szwajcarskiego zegarmistrzostwa, marka pozostaje wierna tradycji wytwarzania zegarków o wyra nowanym wyglądzie przy zastosowaniu zaawanso- wanych technologii. Każdy zegarek rmy Doxa prezentuje doskonałą jakość i ponadczasową trwałość. Trofeo, stanowiąc agową kolekcję zegarków marki Doxa, łączy sportowy dynamizm, innowacyjną technologię oraz modny styl w wyra nowaną serię czasomierzy. W 2016 roku kolejne, spektakularne dzieło dołącza do kolekcji jako Trofeo T-Master (Model D197BBO). Model wyposażony w kopertę wykonaną z tytanu oraz oferujący funkcję stopera, posiada także pełny kalendarz dla podwyższenia funkcjonalności, dodatkowo jest limitowany do ilości 300 sztuk oferowanych na całym świecie, co z pewnością zostanie docenione przez entuzjastów zegarków.

Wyjątkowy kunszt w imię „tryumfu”

To, co inspiruje nowatorskie wzornictwo nowego zegarka Doxa, to sama nazwa kolekcji. Trofeo oznacza po włosku „puchar, trofeum”, podczas gdy nazwa marki Doxa jest greckim słowem oznaczającym „sławę, chwałę”. W rezultacie, najlepszym symbolem dla połączenia obu tych idei byłby puchar sławy i zwycięstwa, co zain- spirowało projektantów zegarka do odzwierciedlenia elementów trofeum we wzornictwie tego czasomierza. Centralna część czarnej tarczy przypomina wizerunek pucharu, czyli trofeum przyznawanego w momencie tryumfu każdego mistrza. Dzięki temu użytkownik może po mistrzowsku zarządzać swoim czasem, aby wy- różniać się w każdej konkurencji jaką napotka w życiu. Przyciągające uwagę, pomarańczowe detale zastosowa- ne na dwóch totalizatorach, górnym i dolnym, przypominają ornamenty trofeum. Wzornictwo inspirowane pucharem ma wyraźny wpływ również na wygląd dekla i paska. Transparentny dekiel, zarysowany w kształcie trofeum, daje możliwość obserwowania pracy wahnika zastosowanego w szwajcarskim mechanizmie z auto- matycznym naciągiem, a także pozostałych elementów mechanizmu umieszczonego we wnętrzu koperty; gu- mowy pasek jest specjalnie ozdobiony śrubkami, by także nawiązać do tematu trofeum, tworząc mistrzowskie wzornictwo pełne wyra nowanych detali.

Doxa

 

Dużo informacji dostępnych momentalnie

Najbardziej intrygującą cechą Trofeo T-Master jest połączenie w nim dwóch praktycznych funkcji bardzo lubianych przez entuzjastów zegarków: stopera i pełnego kalendarza. Poprzez zastosowany w tym modelu szwajcarski mechanizm ETA 7751 z automatycznym naciągiem, zegarek przyjmuje symetryczny układ tarczy ze strukturalną równowagą, aby prezentować wskazania stopera oraz okienka kalendarza w sposób czytelny i zorganizowany. Centralnie umieszczonym wskazówkom, godzinowej i minutowej, towarzyszy pomarańczo- wa wskazówka odpowiedzialna za odmierzanie 60 sekund podczas włączonego stopera. Kolejnej, grubszej i zakończonej pomarańczowym grotem wskazówki użyto do wskazywania bieżącej daty umieszczonej wokół pierścienia tarczy. Na godzinie 9 umieszczono małą tarczę z 24-godzinnym wskazaniem dzień/noc, podczas gdy jeszcze dwie subtarcze umieszczone są na godzinie 12 i 6: 30-minutowa tarcza stopera z okienkami wska- zań tygodnia i miesiąca u góry oraz 12-godzinna tarcza stopera ze wskaźnikami faz księżyca u dołu. Ponadto prawa strona tarczy jest przyozdobiona wyraźnym logo marki oraz ażurowaniem, które częściowo odsłania znajdujący się pod tarczą mechanizm zegarka, aby podnieść jego wizualną atrakcyjność. Wszystkimi czynno- ściami pomiaru czasu od startu, przez zatrzymanie, do zerowania stopera można w pełni i łatwo operować przy pomocy dwóch przycisków po prawej stronie koperty. 

 

Lekka konstrukcja z tytanu

Wyposażony w dużą, okrągłą kopertą o średnicy 46 mm zegarek ma niezwykły wygląd. Pomimo dużych roz- miarów, czasomierz jest nadal lekki i poręczny, ponieważ jego koperta wykonana została z tytanu, i w ten spo- sób zapewnia użytkownikom niespotykane dotąd doświadczenia. Używany szeroko w przemyśle lotniczym i uważany za „metal ery podboju kosmosu”, tytan jest nie tylko bardzo lekkim metalem, ale również metalem bardzo wytrzymałym i odpornym na korozję. Tytanowa koperta zegarka jest ozdobiona matowym wykoń- czeniem, dzięki specjalnej obróbce. Łącznie z tytanowym pierścieniem ozdobionym techniką szczotkowania i pokrytym powłoką czarnego PVD, zegarek tworzy wrażenie dzieła zaawansowanej technologii ze stylową charyzmą. Trzymając się lekkiego wzornictwa, zegarek wyposażony jest w specjalny, gumowy pasek, aby do- skonale dopasować się do nadgarstka użytkownika. Dzięki wodoodporności do 100 metrów, czasomierz może być swobodnie użytkowany podczas sportu i aktywności na wolnym powietrzu. Model Trofeo T-Master jest limitowany do 300 sztuk na całym świecie, z numerem limitacji wygrawerowanym z boku tytanowej koperty, co świadczy o wysokiej wartości tego ekskluzywnego przedmiotu przeznaczonego dla kolekcjonerów. 

Materiały prasowe - Classic Watch - Dystrybutora marki Doxa