Timex Ironman

Timex jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek zegarkowych na świecie. Czasomierze oferowane przez amerykańskiego producenta są chętnie kupowane, ponieważ charakteryzują się przyzwoitą jakością i niskimi cenami. Przedsiębiorstwo posiada bardzo bogatą ofertę produktową. Jednak przede wszystkim słynie z produkcji zegarków dedykowanych ludziom, którzy wiodą aktywny tryb życia. Przeglądając modele z różnych kolekcji na szczególną uwagę zasługują te, które wchodzą w skład linii Ironman.

Kolekcja Ironman skupia w sobie zegarki napędzane precyzyjnymi mechanizmami zasilanymi baterią. Czasomierze są wyposażone w bardzo czytelne elektroniczne wyświetlacze. Zdecydowana większość modeli jest naszpikowana niezliczoną ilością funkcji oraz unikatowymi systemami, dzięki którym są niezawodne w trudnych warunkach. Ponadto producent postanowił wytwarzać koperty z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów, które są mocowane na paskach z tworzywa sztucznego. Zastosowanie takiego rozwiązania w pozytywny sposób przekłada się na komfort użytkowania.

Czasomierze przede wszystkim upodobali sobie biegacze. Timex skonstruował bardzo wiele modeli właśnie dla nich. W ofercie można znaleźć zegarki o zaskakujących możliwościach. Doskonałym przykładem może być model „TRIATHLON 30 LAP CHRONO” posiadający rozbudowany stoper, czyli stugodzinny, który dodatkowo zliczy 99 okrążeń pokonywanej trasy, a ostatnich 30 zapamięta. Ponadto na życzenie użytkownika zegarek poinformuje go o międzyczasach. Uzupełnieniem stopera jest 24 godzinny minutnik. Inny spektakularny produkt z linii Ironman to „ZONE TRAINER”, który jest wyposażony w monitor pracy serca. Dzięki niemu każda osoba uprawiająca daną dyscyplinę sportową będzie mogła określić czy podczas treningu równomiernie rozkłada siły. Jednak bardziej zaawansowane modele jak „ROAD TRAINER HEART RATE” są wyposażone w rozbudowany pulsometr mierzący średnie i szczytowe tętno podczas jednego okrążenia, jak również całego treningu.

Władze marki Timex stworzyli kolekcję Ironman dla miłośników sportu, ale zadbali także, by ich produkty cechowały się nowoczesnym designem. Koperty zegarków posiadają przeróżne kształty. Wiele modeli zostało zachowanych w nietypowej kolorystyce, przez co są idealnym dodatkiem niemal do każdego ubioru. Wystarczy, że potencjalny klient poświęci kilka minut, aby dobrać zegarek pod względem kolorystycznym do swojego ubioru. Z tego powodu dla wielu osób Timex Ironman służy jako zegarek codzienny. Kiedy przedsiębiorstwo to zauważyło niemal natychmiast podjęło działania nad opracowaniem specjalnego trybu, który został nazwany „okazja”. Osoba wchodząc w posiadanie takiego zegarka, może zaprogramować w nim nawet 15 dat, gdzie każda wskazuje urodziny bliskiej osoby.

Linia czasomierzy Ironman jest bardzo zaawansowana technologicznie. Praktycznie wszystkie zegarki są wyposażone w system INDIGLO odpowiedzialny za podświetlanie tarczy z funkcją night-light, która sprawia, że odczyt czasu w ciemnościach nie stanowi żadnego problemu. Niektóre modele odbiegają swoim wyglądem od tradycyjnego zegarka na rzecz elektronicznej opaski. Do takich urządzeń zalicza się „Move x20 TW5K85700”. Czasomierz pracuje w oparciu o akumulator litowo-jonowy gwarantujący ciągłość pracy bez ładowania od dwóch do trzech dni. Produkt jest przeznaczony dla najbardziej wymagających. Oprócz funkcji treningowych posiada także takie, które odpowiadają za monitorowanie snu z podziałem na fazy płytkie i głębokie. Zatem użytkownik na podstawie zgromadzonych danych będzie mógł określić czy gorszy rezultat treningu jest faktycznym spadkiem formy, czy jedynie źle przespaną nocą. Zegarek jest wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki czemu może się łączyć ze specjalną aplikacją zainstalowaną na smartfonie posiadającym system iOS bądź Android. Dodatkowym udogodnieniem posiadania nowoczesnego czasomierza jest możliwość odczytywania na nim SMS-ów oraz numerów z połączeń przychodzących. 

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się modele wyposażone w moduł GPS. Do takich zalicza się „ONE GPS +”. Czasomierz charakteryzuje się dużym kolorowym wyświetlaczem, który przekłada się na jeszcze większą czytelność. Ponadto wyświetlacz jest dotykowy. Użytkownik może włączać i wyłączać poszczególne funkcje jednym dotknięciem ekranu. Początkowo zegarek budził obawy wśród potencjalnych klientów, ponieważ wielką niewiadomą była kwestia czułości wyświetlacza obsługiwanego spoconym palcem. Okazało się jednak, że inżynierowie odpowiedzialni za skonstruowanie czasomierza sprostali zadaniu, a owoc ich pracy sprawuje się bez zarzutów. Jednak zdecydowanie największym atutem zegarka jest funkcja śledzenia. Odpowiednio zaprogramowany czasomierz pozwala na poinformowanie innej osoby o przykrym zdarzeniu i miejscu, w którym do niego doszło. Funkcja z pewnością może przyczynić się do szybszego przybycia lekarza na miejsce wypadku, co w wielu przypadkach może zapobiec kontuzji, a w sporadycznych nawet uratować zdrowie bądź życie.

Timex linią Ironman udowodnił, że połączenie zegarmistrzostwa i elektroniki jest nie tylko możliwe, ale także efektywne. Zegarki są nowoczesne i funkcjonalne, a do tego przeznaczone nie tylko dla sportowców, lecz dla każdego miłośnika zegarmistrzostwa i nowych technologii.