Fossil Q - Next Generation - Najwięcej zegarka wśród Smart watch’ów

Kiedy na sklepowe półki trafił smartwatch miłośnicy tradycyjnego zegarmistrzostwa określili go mianem gadżetu, który szybko straci swój blask. Jednak okazało się, że „inteligentny zegarek” spotkał się z przychylnością największych i najbardziej poważanych producentów. Dotychczas większość firm, która wprowadziła innowacyjny produkt do swojej oferty, niestety nie mogła pochwalić się sukcesem sprzedażowym. Pierwszą marką, która tego dokonała jest Fossil.

Zegarki Fossil Q

Znany na całym świecie producent czasomierzy słynie z produktów, które charakteryzują się niepowtarzalnym designem, ponadprzeciętną jakością i przystępnymi cenami. Marka stawiając na nieustanny rozwój, postanowiła zmierzyć się z trudnym zadaniem i pokazać konkurencji jak powinno wyglądać połączenie tradycyjnego zegarmistrzostwa z najnowocześniejszą technologią. W efekcie na sklepowe półki trafiła kolekcja „Q – Next Generation”. Owoc ciężkiej pracy wybitnych specjalistów z różnych dziedzin pracujących na sukces amerykańskiego przedsiębiorstwa wprawił w zaskoczenie wszystkich, którzy są choćby w najmniejszym stopniu związani z branżą zegarkową.

Fossil ma w swoim dorobku lata działalności na światowych rynkach. Umiejętne wykorzystanie doświadczenia w połączeniu z kreatywnością pozwoliło na stworzenie kolekcji „Q – Next Generation”. Przełomowa kolekcja skupia w sobie dwie linie. Do pierwszej zalicza się czasomierze „Display Watches”, a do drugiej „Hybrid Watches”. Początkowo można odnieść wrażenie, że zegarki różnią się od siebie pod wieloma względami, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się można uznać, że wzajemnie się uzupełniają. Decyzja o zastosowaniu takiego rozwiązania pozytywnie wpływa na postrzeganie marki pod względem spójności. Fossil nieprzerwanie trwa w kreowaniu swojej wizji sztuki zegarmistrzostwa, wytycza nowe kierunki rozwoju branży, a przy tym precyzyjnie trafia w gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników zegarmistrzostwa.

Fossil Q

Czasomierze z linii „Display Watches” w chwili pojawienia się na rynku prześcignęły producentów, którzy dotychczas byli postrzegani za pionierów dyktujących warunki w segmencie elektroniki ubieralnej. Niestety smartwatche oferowane przez takie marki jak: Huawei, Asus czy nawet legendarny TAG Heuer nie są w stanie dorównać kolekcji „Q – Next Generation” pod względem rozwiązań konstrukcyjnych i płynności działania systemu. Wszystkie zegarki wchodzące w skład nowej kolekcji Fossila pracują w oparciu o system Android Wear w polskiej wersji językowej. Każdy, kto nabędzie czasomierz, może pobrać aplikację ze sklepu Google Play oraz App Store. Marka pokazała swoją elastyczność i dostosowała ofertę dla użytkowników smartfonów pracujących na diametralnie różnych systemach operacyjnych.

Zegarki są niezwykle funkcjonalne. Oprócz swojego podstawowego zadania, którym jest precyzyjne mierzenie czasu, informują użytkownika także o połączeniu przychodzącym, otrzymaniu wiadomości tekstowej, a nawet komunikacie, który pojawił się w mediach społecznościowych. Ponadto użytkownik ma możliwość zarządzania powyższymi zdarzeniami z poziomu zegarka. Zatem może przyjąć bądź odrzucić połączenie, odczytać wiadomość sms oraz komunikat w social mediach. Inną niezwykle praktyczną funkcją jest możliwość obsługi odtwarzacza muzycznego, w który wyposażony jest telefon komórkowy. Powyższe udogodnienia są możliwe, ponieważ czasomierze tworzące linię „Display Watches” łączą się ze smarfonami poprzez bluetooth. Ponadto do zalet zegarków można zaliczyć również fakt, że pokazują prognozy pogody w danych miastach z wyprzedzeniem o cały tydzień. Strefy czasowe i miasta zmieniają się automatycznie, dzięki czemu niezależnie od miejsca, w którym użytkownik będzie się znajdował, zawsze odczyta z tarczy aktualne informacje. Zegarki sprawdzają się również jako organizer, ponieważ synchronizują się z kalendarzem, co daje pewność, że użytkownik nie zapomni o ważnym spotkaniu czy wydarzeniu

Czasomierz pochodzący z linii „Display Watches” z pewnością spełni wszystkie oczekiwania ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Posiada krokomierz, dostęp do przeglądarki Google, którą można uaktywnić komendą głosową „Ok Google”, ale również można poprzez niego prowadzić rozmowy telefoniczne. Bateria zegarka deklasuje konkurencję, ponieważ w cyklu intensywnego użytkowania wytrzymuje od 2 do 3 dni, a pełne ładowanie trawa zaledwie 2 godziny. Zegarek ładowany jest poprzez poduszkę indukcyjną, która jest wliczona w cenę urządzenia i sprzedawana razem z nim.

Wszystkie czasomierze z nowej kolekcji Fossil Q do złudzenia przypominają zegarki tradycyjne. Producent zadbał o zróżnicowane materiały, z których zostały wykonane koperty i ich mocowania. Ponadto istnieje możliwość zmiany tarcz zegarka. Zatem można go dopasować do każdego stroju, dzięki czemu czasomierz będzie znakomitym dodatkiem podczas spotkania biznesowego, jak również wycieczki do ciepłych krajów.

Fossil Q

Skupiając się na linii „Hybrid Watches” należy wskazać, że zegarki sygnalizują połączenie, wiadomość sms, a nawet e-mail poprzez uaktywnienie się wibracji ruchu wskazówek zamocowanych na chronometrze. Ponadto zostały wyposażone w funkcję filtracji czterech powiadomień, co w znacznym stopniu ułatwia komunikowanie się. Oprócz krokomierza, który posiadają zegarki „Display Watches” „Hybrid Watches” ma możliwość również przeliczania kalorii i pomiarów faz snu. Największą różnicą w stosunku do „Display Watches” jest sposób zasilania. Zegarki opatrzone nazwą „Hybrid Watches” działają dzięki płaskim bateriom, które zapewniają ciągłość pracy od 4 do 6 miesięcy. Wymiana baterii jest bardzo prosta, użytkownik może wykonywać tę czynność samodzielnie.

Innowacyjna kolekcja „Q – Next Generation” jest prawdziwym przełomem w branży zegarkowej. Pasjonaci sztuki zegarmistrzostwa i nowych technologii są świadkami rewolucji polegającej na połączeniu dwóch zupełnie odmiennych sobie dziedzin. Fossil kolejny raz wytyczył nowy kierunek rozwoju branży i niemal natychmiast odniósł oszałamiający sukces. Przed tą marką nikomu wcześniej nie udało się tego osiągnąć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie amerykański gigant z Richardson w Teksasie zaskoczy ponownie.