Chmura tagów

Historia zegarków Doxa

2
Historia zegarków Doxa

Założyciel firmy Doxa Georges Decommun (1868 – 1936) urodził się w Le Locle, mieście w górach Jury kantonu Neuchâtel, w sercu szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Pochodził z prostej i biednej rodziny w której było 13 dzieci. W wieku 12 lat rozpoczął terminować zegarmistrzostwo w zakładzie, który specjalizował się we montowaniu mechanizmów do kopert. Po ośmiu latach ciężkiej pracy i sumiennej nauki, tj. w 1889 roku otworzył on swoją własną firmę naprawy zegarków.  Oprócz naprawiania zegarków, Decommun opracowywał również swoje własne mechanizmy. W roku 1908 opatentował pierwszy mechanizm z ośmiodniowa rezerwa chodu. Jego wysiłki zostały docenione i w 1910 roku uzyskał znak towarowy dla nazwy DOXA umieszczając go na wszystkich produkowanych przez siebie zegarkach. Jego sukces sprawił, ze dwa lata później mógł sobie pozwolić na zakup Chateau des Monts od rodziny Dubois; ten pałac jest obecnie słynnym na całym świecie Muzeum Zegarmistrzostwa w Le Locle.

Na początku lat 30-tych Decommun wraz ze swoja inżynieryjną pasją był jednym z tych zegarmistrzów, którzy widzieli w samochodach wielką przyszłość i oprócz tego, że stal się ich wielkim entuzjastą – połączył wysiłki z Ettore Arco Isidoro Bugattim (1881 – 1947) producentem słynnych samochodów sportowych czego owocem były zegary do kokpitów instalowane w pojazdach Bugatti. W świecie luksusowych zegarków marka Doxa jest synonimem klasycznej i stonowanej elegancji. Wszystkie jej kolekcje charakteryzuje wyjątkowa dbałość przy wyborze oraz kompozycji materiałów, dzięki temu każdy zegarek marki Doxa staje się unikatowym "dziełem sztuki". 

Zegarki Doxa to 120 lat wyjątkowej historii, za którą kryje się ogromne doświadczenie i bezcenna wiedza na temat tajników tworzenia zegarków. Jednym z najwspanialszych osiągnięć projektantów Doxa jest linia "Grafic", która została stworzona wraz z artystami ze słynnej szkoły wzornictwa Bauhaus. Zegarki te wyróżnia odważna i zdumiewająca oszczędność formy, dzięki której stały się one jednymi z ikon designu XX wieku. Natomiast linia "Style" to wspaniała propozycja dla osób, potrafiących docenić piękno subtelnych kontrastów, zamkniętych w prostych, geometrycznych kształtach. Z kolei dla eleganckich Pań marka Doxa stworzyła wyjątkową kolekcje "Chic". Gustowne kształty połączone z idealnie dobranymi dodatkami sprawiają, że zegarki te delikatnie podkreślają unikatowe piękno tkwiące w każdej kobiecie.

W czasie prężnego rozwoju firmy jej oferta obejmowała zegary kolejowe i podróżne, zegarki kieszonkowe, zegarki z pozytywką, męskie i damskie zegarki na rękę, zegarki – pierścionki itd. – były tak liczne, jak mówi plotka, że w którymś momencie ludzie z Dalekiego Wschodu w rzeczywistości myśleli, iż słowo „DOXA” oznacza „zegarek”. Przez te wszystkie lata firma zyskała renomę jednej z najbardziej doświadczonych i precyzyjnych marek w świecie zegarków, dlatego jej kolekcje to idealna propozycja dla osób, marzących o zegarku, który będzie niepowtarzalnym dziełem sztuki. Liczne nagrody i wyróżnienia za nowatorskie rozwiązania zegarmistrzowskie m.in. za obrotowy pierścień koperty w zegarku nurkowym (który był ich autorskim projektem),  są niezaprzeczalnym świadectwem dorobku firmy i przyczyniły się do tego, iż marka DOXA jest znana i rozpoznawana na całym świecie.

Komentarze do wpisu (2)

7 marca 2016

Ojciec ma i se chwali. Co szwajcar to szwajcar

13 marca 2016

Założyciel marki Doxa zawsze lubił wyprzedzać innych. Widać to w stworzonej przez niego firmie, która łączy w sobie szwajcarskie tradycje zegarmistrzowskie i technologię jutra. Jako ciekawostkę podam, że Decommun, mimo młodego wieku, już wyznaczał standardy obsługi klienta na najwyższym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że naprawiony zegarek zawsze osobiście dostarczał do domu zleceniodawcy, nawet jeśli to oznaczało wiele kilometrów pieszo w śniegu czy deszczu. Zarobione pieniądze zainwestował w dom, a gdy usłyszał o pierwszych automobilach, natychmiast zapragnął mieć własny. Był tym samym pierwszym właścicielem samochodu w swoim regionie. Dziś firma nawiązuje do motoryzacyjnej smykałki założyciela poprzez limitowaną edycję zegarków Ultraspeed, której tarcza przypomina zegary montowane w samochodach Bugatti. Ponieważ Decommun w pracy realizował swoje pasje, dlatego zegarki Doxa kierowane są do osób, które kochają to, co robią.

Blog - Kategorie
Blog - Wybrane Wpisy
Historia zegarków Doxa
Jaki zegarek do biegania?

Monitorowanie osiągów podczas biegania to istotna kwestia dla każdego miłośnika joggingu. Żeby robić to skutecznie, należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt - zegarek lub smartwatch, który będzie mierzył wyniki. Dzisiaj podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru czasomierza do biegania.

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl