ATLANTIC WORLDMASTER 1888 LUSSO OPEN HEART LIMITED EDITION

Każda firma produkująca zegarki dąży do stworzenia wyjątkowej kolekcji i koronnego modelu, który stanie się ikoną zegarmistrzostwa, a jego każda kolejna wersja będzie cieszyć się większą popularnością od poprzedniej. Jedną z takich marek jest Atlantic. Szwajcarska manufaktura jest bardzo szanowana na kontynencie europejskim. Pasjonaci zegarmistrzostwa najczęściej poświęcają swoją uwagę kolekcji „Worldmaster”. Kiedy przedsiębiorstwo zaprezentowało model „WORLDMASTER 1888 LUSSO OPEN HEART LIMITED EDITION” swoje zainteresowanie wykazali także branżowi eksperci oraz popularyzatorzy sztuki zegarmistrzostwa w mediach.

Nowa odsłona czasomierza wchodzącego w skład kolekcji „Worldmaster” została stworzona z myślą o miłośnikach zegarmistrzostwa, którzy cenią sobie elegancje i komfort w połączeniu z nowoczesnym designem. Na tarczę zachowaną w jasnej kolorystyce zostały naniesione trzy okręgi. Pierwszy został udekorowany czarnymi liczbami i kreskami wskazującymi rozmieszczenie minut na tarczy. W drugim okręgu znajdują się pozłacane indeksy godzinowe. Okręg trzeci mieści w sobie pozłacany logotyp marki oraz nazwę zachowaną w czarnej kolorystyce i podstawowe informacje o czasomierzu. Zatem pod względem kolorystycznym trzeci okręg jest połączeniem dwóch powyższych i idealnie się z nimi uzupełnia. Po tarczy poruszają się pozłacane wskazówki godzinowa i minutowa. W okolicach indeksu z godziną „6” została zamontowana subtarcza, która służy jako tak zwany „mały sekundnik”. Jednak najbardziej przyciągającym wzrok elementem czasomierza jest wycięty otwór na godzinach „8” i „9”, przez który widać nieustannie pracujące serce mechanizmu. Takie rozwiązanie nosi nazwę „Open Heart”. W ostatnim okresie na zegarki tego typu pojawia się coraz większe zapotrzebowanie.

Mechanizm odpowiedzialny za poprawną pracę nowego czasomierza z serii „Worldmaster” jest prawdziwym majstersztykiem w dziedzinie zegarmistrzostwa. Ręcznie nakręcany kaliber został wyposażony w automatyczny naciąg. Ponadto jest zdobiony specjalnym szlifem genewskim, co sprawia, że wygląda bardzo efektownie. Istotną kwestią dotyczącą mechanizmu jest także jego rezerwa chodu. W tym przypadku wynosi ona 40 godzin, co jest zadowalającym czasem. Każdy kto wejdzie w posiadanie nowego zegarka wyprodukowanego przez przedsiębiorstwo Atlantic, będzie mógł dokładniej podziwiać pracę mechanizmu, ponieważ dekiel zegarka jest w całości przeszklony. Dodatkowo producent na obwódce przeźroczystego dekla umieścił najważniejsze informacje o zegarku. Do najważniejszych można zaliczyć: odporne na wszelkie zarysowania szafirowe szkło chroniące tarczę, które dodatkowo zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną, kraj w którym czasomierz został wyprodukowany oraz klasę wodoszczelności wynoszącą 50 metrów.

Koperta zegarka Atlantic liczy 44 milimetry średnicy. W tym przypadku konstruktorzy czasomierza podjęli bardzo trafną decyzję. Zegarek będzie się dobrze prezentował i układał na szczupłych, jak i większych nadgarstkach. Dzięki temu żaden potencjalny klient nie nabierze przeświadczenia, że rozmiar tarczy jest niedostosowany do jego nadgarstka. Koperta została wykonana z najwyższej jakości stali, przez co zegarek zachowa swoje walory estetyczne przez długie lata. Designerzy odpowiedzialni za wygląd czasomierza skupili się także na kwestii komfortu użytkowania. Z tego powodu zdecydowali się zamocować kopertę na skórzanym pasku zachowanym w ciemnobrązowej kolorystyce, który doskonale kontrastuje z jasną tarczą i pozłacanymi indeksami. Cena, jaką trzeba zapłacić za zegarek jest niewygórowana w stosunku do jakości, jaką się charakteryzuje oraz do wyglądu, który nie odstaje od produktów najbardziej ekskluzywnych manufaktur działających w branży zegarkowej.

Niestety nie wszyscy miłośnicy zegarków będą mogli cieszyć się modelem „WORLDMASTER 1888 LUSSO OPEN HEART LIMITED EDITION”, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, czasomierz jest limitowany. Producent postanowił wyprodukować tylko 888 sztuk. Informacja o numerze zegarka i jego limitacji została zamieszczona na bocznej stronie koperty oraz na mechanizmie, co doskonale widać przez przeszklony dekiel. Każdy, kto zdąży dokonać zakupu zegarka otrzyma do niego specjalny certyfikat zapewniający, że produkt pochodzi z edycji limitowanej. Zatem nowy „Worldmaster” to przede wszystkim bardzo ciekawa propozycja dla kolekcjonerów zegarków oraz dla ludzi, którzy cenią sobie trudnodostępne przedmioty. Czasomierze limitowane do niewielkiej ilości sztuk przeważnie w miarę upływu lat zyskują na wartości. Osoba nabywająca najnowszy owoc pracy szwajcarskiego producenta może użytkować zegarek, ale także traktować go jako bezpieczną lokatę kapitału.

„WORLDMASTER 1888 LUSSO OPEN HEART LIMITED EDITION” to zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji marki Atlantic ostatnich lat. Czasomierz posiada ekskluzywny wygląd i napędzany jest bardzo precyzyjnym mechanizmem. Niestety nie znajdzie się w kolekcji każdego pasjonata zegarków. Limitacja do 888 egzemplarzy sprawia, że w jego posiadanie wejdą tylko te osoby, które potrafią szybko podejmować decyzje o zakupie.