Zegarki z funkcjami dla osób aktywnych

Coraz więcej ludzi na świecie prowadzi siedzący tryb życia. Pracujemy przy biurkach lub na siedzących stanowiskach przez wiele godzin dziennie, po czym wracamy do domów i zmęczeni kładziemy się na kanapie. Powoduje to nie tylko otyłość, ale także wiele innych poważnych schorzeń i konsekwencji, np. choroby stawów, mięśni lub kręgosłupa.

Aktywność fizyczna i sport nie tylko sprawią, że sylwetka będzie wyglądać atrakcyjnie. Dzięki temu poprawi się Wasza wydolność, kondycja, siła i ogólne samopoczucie – nawet układ hormonalny zacznie pracować na regularnych obrotach. Do zabezpieczenia swojego organizmu i maksymalizacji wyników warto wykorzystywać narzędzia udostępniające możliwość monitorowania otoczenia i własnego organizmu. Jednym z nich jest zegarek dla osób aktywnych. Dziś przedstawimy i omówimy kilka ciekawych funkcji, które powinniście wykorzystywać w swoim codziennym życiu.

Zegarki dla podróżników, czyli GPS zawsze pod ręką

Wyjeżdżasz zwiedzać nowe miasta i okoliczne szlaki turystyczne? Może celujesz dalej i wybierasz się w bardziej egzotyczne miejsca? Warto wtedy mieć pod ręką (a raczej na ręce) nawigację. Zegarki z GPS zazwyczaj są bardzo zaawansowane technologicznie, dlatego jest to jedna z ciekawych funkcji, którą mają do zaoferowania.

Świetnym wyborem będzie CASIO WSD-F20A-BUAAE. Pobiera on sygnał satelitarny i wskazuje dokładny punkt Waszego położenia. Nie musicie więc obawiać się, że gdziekolwiek się znajdziecie, nie będziecie w stanie odnaleźć drogi powrotnej. Lista jego dodatkowych funkcji jest naprawdę długa, dlatego warto zainteresować się nim bliżej.

Zegarki ze stoperem? Nie tylko dla biegaczy

Niemal wszystkie czasomierze sportowe posiadają stoper. Jest on przydatny przy wszystkich dyscyplinach szybkościowych, gdzie ułamki sekund mogą decydować o Waszym wyniku. Zegarki ze stoperem przydają się także dla osób, które wykonują interwały i ich tempo jest zróżnicowane w różnych odstępach czasowych.

Świetnym wyborem będzie nieco tańszy CASIO MCW200H-2AV MCW-200H-2AVEF. Jego cena to zaledwie 270 złotych, a łączy on bardzo przyjemny dla oka design, z lekkością i funkcjonalnością.

Casio MCW200H-2AV MCW-200H-2AVEF

Wspinaczka wysokogórska? Bez barometru nie podchodź!

Gdy Twoja przygoda zaczyna się tam, gdzie ciśnienie może być problemem dla organizmu, to musisz naprawdę kochać ekstremalny trekking. Jednym z niezbędnych elementów jest barometr, dzięki któremu nie tylko sprawdzisz, czy ciśnienie atmosferycznie nie stanowi dla Ciebie zagrożenia, ale ocenisz ewentualne zmiany warunków pogodowych. Możesz się pozbyć ze swojego plecaka większości przyrządów pomiarowych, na rzecz wygodnego czasomierza. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce i zredukujesz ciężar bagażu.

SUUNTO ELEMENTUM TERRA STEEL SS014521000 to doskonały wybór dla prawdziwych twardzieli. Zegarki z barometrem posiadają wbudowany sensor, gwarantujący dokładny pomiar. Trzeba przyznać, że ten model jest dostosowany do wymagań miłośników wspinaczki. Oferuje on w swoich funkcjach także kompas 3D, dziennik (8 ostatnich wejść/zejść) i wysokościomierz.

Suunto SS014521000

Temperatura na każdym nadgarstku

Zegarki z termometrem mogą być ciekawym gadżetem lub przydatnym narzędziem. Osoby aktywne zabezpieczą się przed skrajnie niskimi lub wysokimi temperaturami, więc w błyskawiczny sposób będą mogły podjąć decyzję o ewentualnych zmianach planu. Jeśli biegasz lub jeździsz rowerem, z pewnością wiesz, jak zaskakujące mogą być zmiany temperatury w lecie. Podróżnicy także skorzystają z tej funkcji, gdyż nie będą musieli zdawać się na prognozy, które często przypominają raczej wróżby.

Niemal każdy smartwach posiada taką funkcję, lecz pobiera on informacje z baz danych. Mogą okazać się niedokładne, co przy aktywnościach fizycznych stanowi zagrożenie dla zdrowia, a czasem nawet życia. Bezpieczniej zainwestować w model z sensorem, np. niedrogi CASIO SPORT SGW-450H-2BER.

Casio SGW-450H-2BER