753 753 307
WYBRANE FILTRY

   Zegarki radiowe

   Postęp technologiczny zrewolucjonizował każdą dziedzinę życia, nic więc dziwnego, że dzisiaj nawet coś tak zwyczajnego jak zegarek kryje w sobie mnóstwo technologicznych nowinek. Oczywiście nie każdy, kto planuje kupno zegarka myśli od razu o takim modelu, wybór zawsze zależy od naszych preferencji. Dla jednych ważniejszy będzie design, dla innych sprawą priorytetową będzie precyzyjne i niezawodne wskazywanie czasu bez potrzeby ręcznego korygowania i właśnie to drugie zadanie realizują zegarki radiowe.

   Zegarki radiowe - działanie

   Działanie zegarka radiowego oparte jest na zainstalowanym wewnątrz radio - przekaźniku. Łącząc się z najbliższym zegarem atomowym za pomocą fal radiowych, ustawia prawidłowy czas. W praktyce - prawidłowy oznacza najbardziej precyzyjny (z dokładnością 1 sekundy na milion lat). Zegarek radiowy automatycznie aktualizuje czas przy zmianie strefy czasowej czy przejściu z czasu letniego na zimowy i odwrotnie. Co ciekawe, potrafi także wskazać naszą lokalizację i ustalić trasę, którą się poruszaliśmy.

   Komu dedykowane są zegarki radiowe?

   Wszystkim tym osobom (zarówno kobietom i mężczyznom), którzy cenią dokładność wskazywanego czasu, często podróżują i takim, których irytuje ręczne przestawianie wskazówek zegarka bądź zdarzało się o tym zapomnieć przy zmianie czasu.

   W jakich zegarkach spotkamy się z technologią sterowania za pomocą fal radiowych?

   Przodownikami są Seiko, Citizen i Casio, ale pierwszy naręczny zegarek radiowy wyprodukowała niemiecka firma Junhans pod koniec lat 80 XX wieku. Łącząc siły z japońskim Seiko stała się pionierem zegarków sterowanych radiowo. Zegarki Citizen, to szczyt japońskiej techniki do stylowych stylizacji, Casio – bardziej do sportowego stylu życia.

   Zegarki radiowe w naszym sklepie

   Naszym atutem jest bogata oferta zegarków. Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą zegarek radiowy, który spełni ich oczekiwania. Zapraszamy do sklepu.

   0 - 0 z 0 produktów
   Przepraszamy, brak wyników.

   Może będziesz zainteresowany poniższymi produktami ?