SEIKO STAR WARS

Nie wiem czy należę do pokolenia, w którym wszyscy chcieli być Hanem Solo lub Anakinem, ale Gwiezdne wojny odcisnęły swoje piętno w postrzeganiu nie tylko kinematografii. Ta kręcona w sumie od lat 70'tych (premiera "Nowej Nadziei" odbyła się w 1977 r) ma do dziś duży wpływ na kulturę masową i szeroko pojęty marketing. Najpopularniejszy gadżet to bez wątpienia miecz świetlny, który od replik po nieudolne kopie cieszy się do dziś niemalejącymi wynikami sprzedaży.

Hełm Lorda Vadera czy Szturmowca Imperium to równie popularne akcesoria nieodzownie cieszące się zainteresowaniem nie tylko małych chłopców, ale i całkiem dużych facetów. W ostatnim czasie powstały dla facetów cieszące oko, dobrze wyglądające i ciekawie stylizowane zegarki, które ucieszą zarówno wiernych Republice, jak i tych którzy wolą ciemniejszą stronę mocy Imperium! Każdy z modeli wyraźnie odzwierciedla - co widać od pierwszego spojrzenia, postacie bohaterów Star Wars, które są charakterystyczne i podobają się chyba najbardziej - stąd pewnie taki wybór producenta, czy projektantów tej serii.

Seiko Star Wars

Oto seria tychże unikalnych czasomierzy!!! Sześć modeli do dość duży wybór dla każdego fana przygód fantastycznych bohaterów, którzy zaskakują nas swoimi umiejętnościami, mocami czy charakterystycznym wyglądem, który kapitalnie został odzwierciedlony w projektach przedstawionych na fotografiach. Ja mam swoje typy, ale szanuję i cenię opinię innych - szczególnie odmienne od moich..

Pierwszy typ: Zegarek Seiko Darth Maul - Od razu rzucił mi się w oczy i bez chwili zastanowienia trafiłem, jakiej postaci został dedykowany - jeśli tak to mogę ująć. Krwisty czerwony kolor na tle czerni to jak by spojrzeć w wytatuowaną twarz mrocznego wojownika, Lorda Sithów.

Seiko Darth Maul

Drugi typ: C-3PO - Tutaj przez chwilę się wahałem, ale uznałem, że to nie zmyłka a względy estetyczne spowodowały, że koperta i bransoletka zegarka są w odcieniu grafitowym, a nie złotym, co byłoby typowe dla tego zabawnego robota protokolarnego. Kolor złoty dyskretnie różnicuje i uszlachetnia nie tylko sam zegarek, ale mam wrażenie, że również postać tego dość tchórzliwego, ale oddanego robota, którego możemy oglądać na wieku koperty.

Seiko Star Wars C-3PO

Trzeci typ: R2-D2 - Nie wiem, jak wyglądałyby gwiezdne wojny bez tego jakże użytecznego droida naprawczo -nawigacyjnego... Osobiście uzupełniłbym kopertę tego nowocześnie stylizowanego zegarka o kolor biały, który kojarzy się nieoderwalnie z R2-D2. Ten "pipkający" robocik, dość nieporęcznie poruszający się na swoich kółkach - na szczęście mógł wspomagać się wyrzutniami, które pozwalały mu przelatywać na niewielkich odległościach. Wielokrotnie ratował z opresji swoich ludzki towarzyszy przygód.

Seiko Star Wars R2-D2

Moje typy odnoszą się jedynie do tych konkretnych modeli zegarków firmy SEIKO, a nie do moich realnych preferencji związanych z autentycznymi postaciami ekranizacji Gwiezdnych Wojen. Uniwersum "Star Wars" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej dochodowych dzieł współczesnej kinematografii. Jak dla mnie cena poszczególnych modeli jest równie fantastyczna co same postacie, ale znam kilka osób, dla których nie stanowi to problemu, bo posiadanie stylizowanego, markowego i limitowanego zegarka jest ważniejsze niż ulokowanie kilku tysięcy w mniej lub bardziej intratną inwestycję.