Nowość MTG-B2000 i pierwsze warianty kolorystyczne.

Seria MTG cieszy się wśród użytkowników bardzo dużym zainteresowaniem. Skrót MTG w rzeczywistości oznacza Metal Twisted G-SHOCK i stanowi określenie połączenia metalu z elementami z żywicy. Seria MTG-S1000 zapoczątkowała trend, w którym Casio dla poprawy komfortu użytkowania tych wyjątkowych zegarków zaczęło stosować elementy z tworzywa nie tylko jako element ochrony modułu, lecz również jako element bransolety. Usytuowanie takich elementów od wewnątrz bransolety redukuje odczucie zimna, które bardzo często towarzyszy przy pierwszym kontakcie stali ze skórą. Co więcej, bardzo często wewnętrzne elementy bransolety wykonane są z tworzywa w określonym kolorze - stanowi to niejako uzupełnienie całości konceptu kolorystycznego zegarka.


Metal Twisted G-SHOCK - kompatybilna wielkość i wygoda noszenia

Od pewnego czasu można zauważyć, iż G-SHOCK kieruje się w stronę prezentowania zegarków o zmniejszonych wymiarach koperty. Jeszcze jakiś czas temu, trend był odwrotny - extra large watches dominowały w ofercie japońskiego producenta. Przykład mogą stanowić takie modele jak GPW-1000, MTG-G1000, GWG-1000, które były jednymi z największych G. W odniesieniu do serii Metal Twisted G-SHOCK to MTG-B1000 był pierwszym zegarkiem z linii nowych - analogowych MTG, które posiadały kopertę o zmniejszonych rozmiarach. Dla przykładu: największy w historii marki MTG-G1000 posiadał kopertę o wymiarach 58,8 mm x 54,7 mm x 16,9 mm. Natomiast MTG-B1000: 55,8 mm x 51,7 mm x 14,4 mm. Zatem zdecydowane zmniejszenie wymiarów koperty, które miało stanowić ukłon dla wszystkich użytkowników, którzy musieli zrezygnować z użytkowania topowych - ale i największych G-SHOCKów. Należy podkreślić, iż MTG-B1000 jest na tyle komfortowym zegarkiem, że może on być użytkowany przez szerokie grono użytkowników. Zaprezentowana 24 września w Tokyo najnowsza odsłona serii MTG, stanowi kontynuację trendu zegarków o mniejszych wymiarach koperty. Najnowszy model to oczywiście MTG-B2000, który posiada kopertę o wymiarach 55,1 mm x 51 mm x 15,9 mm. 

Metal Twisted G-SHOCK - kompatybilna wielkość i wygoda noszenia


MTG-B2000 - nietuzinkowy wygląd, ciekawe warianty kolorystyczne

MTG-B2000 - nietuzinkowy wygląd, ciekawe warianty kolorystyczne

Casio zapowiedziało trzy wersje kolorystyczne nowego MTG-B2000. Jednak ich wspólną cechą, która zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych MTG, jest kształt koperty oraz zastosowanie podwójnej kolorystyki koperty/bezela. Nowy MTG-B2000 przełamuje konwencję MTG zapisaną w okręgu. Znajdziemy tutaj elementy koła, które zostało wpisane w ośmiokąt. Efektem jest wyjątkowy, bardziej agresywny kształt koperty. Co więcej, górna jej część, w każdej wersji posiada inny kolor, aniżeli ten, jakim pokryta została bransoleta/pasek oraz pozostała część koperty. W Tokyo zaprezentowano dwie wersje na bransolecie oraz jedną na pasku wykonanym z wysokiej jakości materiału. Można zatem stwierdzić, iż pierwsze modele spełnią oczekiwania sporej części fanów marki, zarówno pod względem użytych materiałów, jak i kolorystyki.


Dwie wersje na bransolecie: MTG-B2000D i MTG-B2000BD

Przyglądając się modelowi MTG-B2000D można zauważyć DNA jednej z ostatnich odsłon najwyższej serii japońskiego producenta, jaką jest MRG. Chodzi tutaj konkretnie o model MRG-B1000D-1ADR. Podobieństwo wynika z zastosowania w tych dwóch modelach podobnej kolorystyki oraz samego oddzielenia górnej i dolnej części koperty. MTG-B2000D posiada górną część koperty pokrytą kolorem bardzo ciemnego grafitu, który w zależności od światła wpada w czerń. W podobnym kolorze jest również tarcza oraz trzy subtarcze doskonale znane z poprzednich odsłon serii MTG. Bransoleta oraz dolna część koperty posiadają srebrny-stalowy kolor. Oczywiście wewnętrzne elementy bransolety wykonane z tworzywa są również w kolorze ciemnego grafitu.

Dwie wersje na bransolecie: MTG-B2000D i MTG-B2000BD


Zegarek G-shock w czerwono-czarnej odsłonie

MTG-B2000BD trafi w gust osób, które preferują czarne zegarki. W tym modelu wszystkie elementy bransolety są czarne, przez co potęgują efekt górnej części koperty uzyskany dzięki zastosowaniu koloru fioletowego. Na tarczy wyróżniają się w zasadzie tylko elementy dwóch sub-tarcz, które wykonane zostały w podobnej tonacji. Ostatnia wersja kolorystyczna nowego MTG-B2000 została wyposażona w pasek. MTG-B2000D jest połączeniem dwóch kolorów: czarnego, w którym wykonana została dolna część koperty, tarcza i pasek, oraz niebieskiego, który pokrywa górną część koperty oraz wybrane elementy na tarczy. Dodatkowo delikatne akcenty koloru niebieskiego można znaleźć na pasku, co zdecydowanie nadaje smaczku całej koncepcji. Zatem po raz pierwszy tak odważnie Casio prezentuje swoją najnowszą odsłonę serii MTG.  


Zaawansowana technologia nowych G-SHOCK MTG

Producent podkreśla, że MTG-B2000 to nie tylko nowy wygląd. To przede wszystkim jeszcze bardziej zaawansowana konstrukcja ze strukturą Dual Core Guard, w której moduł chroniony jest obudową z żywicy wzmocnionej włóknem węglowym, która płynnie łączy metalową kopertę i dekiel. Oczywiście nowa seria MTG-B2000 posiada odporność Triple-G, która gwarantuje poprawne działanie zegarka nawet w wyniku upadku, działania sił grawitacji odśrodkowej oraz wibracji. Ważnym elementem budowy, który zastosowany został w modelach na bransoletach, jest zwiększenie ilości żywicy połączonej ze stalową bransoletą. Casio informuje, że takie rozwiązanie jeszcze bardziej zwiększa komfort noszenia. W porównaniu do modelu MTG-B1000D, wersje wyposażone w bransolety są o 15% lżejsze. Ponadto producent podkreśla, iż nowa seria Metal Twisted G-SHOCK jest pierwszą w historii, która posiada trzy silniczki z podwójną cewką, które zapewniają jeszcze szybszą obsługę wskazówek.

Zaawansowana technologia nowych G-SHOCK MTG


Wyjątkowy model MTG

MTG-B2000 wyposażono w szafirowe szkiełko z powłoką anty-refleksyjną, która w połączeniu z Neobrite oraz podświetleniem Led Super Illuminator zapewniają maksymalną czytelność w każdych warunkach. Oczywiście tak jak poprzednia wersja, MTG-B2000 wyposażone zostały w dual-sync, czyli kalibrację czasu na dwa sposoby. Znajdziemy tutaj energooszczędny system Bluetooth oraz kalibrację czasu drogą radiową (Wave Ceptor, Multiband 6). Oczywiście jak na topową serię zegarków G-SHOCK, nowe MTG wyposażone zostały w system Tough Solar, umożliwiający ładowanie akumulatora za pomocą dowolnego źródła światła. Takie rozwiązanie zapewnia działanie czasomierza na przestrzeni wielu lat, bez konieczności wymiany baterii. Zegarek posiada również funkcję czasu światowego World Time z dostępem do 27 stref czasowych, 24 godzinny stoper i timer oraz alarm dzienny. Nad dokładnością wskazań czuwa automatyczna korekta położenia wskazówek a możliwość skorzystania z funkcji Hand shift, która umożliwia bezproblemowy odczyt sub-tarcz w każdej porze dnia.